Szukam Bogatego Partnera

Śluby, wesela, prezenty.

Tradycja zaręczyn znana była już w starożytności. W dawnym Rzymie mężczyzna wręczał ukochanej kobiecie żelazny lub zloty pierścień albo monetę, co było równoznaczne z podpisaniem kontraktu ślubnego. W dawnej Grecji mężczyzna musiał poprosić o zgodę na małżeństwo ojca lub opiekuna ukochanej.

Dzisiaj pierścionek jest symbolicznym wyrazem pragnienia bycia razem. Wręczany jest przez mężczyznę ukochanej kobiecie (choć zdarzają się tez przypadki, kiedy to kobiety oświadczają się mężczyznom). Dawno wyszły z mody tradycyjne zaręczyny, kiedy mężczyzna udaje się najpierw do rodziców, aby prosić o rękę ich córki. Już nie ojciec decyduje o zamążpójściu córki, ostateczne słowo należy bowiem do niej.

Współczesne kobiety marzą o romantycznych oświadczynach. Może podczas pełni księżyca nad jeziorem. Może w urokliwej kawiarni. Może podczas wspólnego weekendu w Krakowie. Współczesne kobiety marzą też o zaręczynach w oryginalnym, nietypowym stylu – wspólne nurkowanie, przyjęcie lub po prostu świetna wspólna zabawa. Współcześnie istnieją też tradycjonalistki, które liczą na zapowiedziane oświadczyny, a następnie wspólny obiad z narzeczonym i rodzicami.

Jaki pierścionek?

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Podczas zakupów trzeba bowiem znać rozmiar palca serdecznego ukochanej kobiety i mniej więcej orientować się, jaki pierścionek mógłby się dziewczynie podobać. Najpierw o rozmiarze – istnieje wiele tabel z wymiarami pierścionków, niestety u jednego jubilera rozmiar 12 może w rzeczywistości oznaczać numer 14, dlatego najlepiej jest mieć ze sobą pierścionek należący do ukochanej osoby lub po prostu przyjść z nią (niestety tracąc tym samym możliwość jej zaskoczenia). Istnieje też inna możliwość, można tuż przed wizytą przymierzyć na swoje palce pierścionek, a następnie podobnie zrobić u jubilera – nie daje to wprawdzie gwarancji skuteczności, jednak istnieje większe prawdopodobieństwo „trafienia” (a w razie niewielkich różnic, można oddać pierścionek do korekty). Styl pierścionka zaręczynowego – nie lada wyzwanie dla mężczyzny, który nie zna się na biżuterii. Warto jednak pamiętać, czy kobieta woli złoto, czy srebro, czy lubi bogatą biżuterię, czy raczej skromną.

Pierścionek powinien odzwierciedlać charakter kobiety, dlatego mężczyźni, którzy dobrze znają swoje ukochane, nie będą mieli większego problemu z wyborem pierścionka zaręczynowego.

Leave comment